Pasen
Nederland is weer een nieuw consumptiemoment rijker. Pasen is ontdekt als extra verkoopdag en hoedt u op tweede paasdag voor de routes die leiden naar woonboulevards, want die staan gegarandeerd vol files. Elke zichzelf enigszins respecterende winkelketen is op tweede paasdag open
Daarnaast is pasen (bewust zonder hoofdletter) nu ook een erkend extra eetfestijn. Wat dat betreft zit de christelijke traditie toch dieper in ons dan we denken, want Jezus hoeft maar geboren te worden, te overlijden of op te staan en we eten ons een ongeluk. Althans daartoe worden we door de supermarkten aangemoedigd, want die begeleiden ons via speciale paas edities van het laatste avondmaal naar de opstanding.
Zelf eten koken is daarbij ook niet meer nodig want alle hapjes staan kant en klaar in de supermarkt, de verrassende minipizza’s, de ijscups met ananasbrunoise en basilicumsuiker en de varkenshaas met roomkaas en spinazie die maar 20 minuutjes in de oven hoeft.
Verder hoeven we over eetmomenten ook niet meer na te denken, want we kunnen het eetfestijn ook rekken van ontbijt via brunch en high tea (hammousse of pâté en croûte enveloppe) naar het diner. Niet alleen aan het commerciële aspect wordt gedacht, ook staan er in deze blaadjes handige tips: u moet er wel aan denken dat uw eitje in de magnetron kan ontploffen, dat moet u in een pannetje water koken! Nu maar hopen dat deze mail niet als mosterd na de maaltijd komt en jullie net bezig zijn het geëxplodeerde ei uit de magnetron te peuteren.
Daarnaast meer algemene opmerkingen: “Suikerbrood snijd ik het liefst in zo dik mogelijke plakken” (tip: suikerbrood helemaal niét snijden) en “Rond Pasen is het altijd heel gezellig in de winkel”. Erg gezellig, de file voor de parkeerplaats op de Flora begon al op de Holterweg, dat lijkt me bijna de overtreffende trap voor gezellig.
Ik voelde zich deze week ook bekocht toen we de AllerHande in de bus kreeg vol paas-aanbiedingen, zoals de paashaasjes, paaskuikens, de halve paasvlaai en niet te vergeten de amuse eitjes. Alles in de aanbieding van € 3,99 voor € 2,99. Kunnen ze mooi in de aanbieding doen, want de rest van het jaar is het helemaal niet te koop. Kunnen al die prachtig verpakte lekkernijen naar de voedselbank of afvalbak.
Ik wens iedereen prettige paasdagen toe en u weet het “Rond Pasen is het altijd heel gezellig in de winkel!”



Pasen bewust zonder hoofdletter? Hoezo? Over paasdagen bestaat nog onenigheid wat betreft het hoofdlettergebruik, maar over Pasen op zich niet. Zie: http://tekstschrijver-tim.nl/?p=36