Daedalus en Pieterus
Er viel een vliegtuig uit de lucht. Dat kan gebeuren. Ze vallen nu eenmaal vaker uit de lucht dan dat ze zinken. Het zijn vliegtuigen. Geen boten. Het was een vliegtuig van de Turken. Aan de Turken verkocht door de Amerikanen. Er vielen 9 doden. 5 Turken en 4 Amerikanen. Volgens de Turken was het de schuld van de Amerikanen. Volgens de Amerikanen de schuld van de Nederlanders. Volgens de Nederlanders de schuld van de Turken. Het gebeurde tenslotte net iets buiten Schiphol zelf. Ik hoorde vanavond iemand in de kroeg die wist te vertellen: Wat nou, er bestaat geen islamitische tsunami. Ze vallen potverdorie nog eens aan toe zeg gewoon bij bosjes uit de lucht. Want zo zijn wij Nederlanders. Nogal direct.
Ik hoorde een Turk vertellen dat je in Nederland je vliegtuig nog aan de grond moet zetten in een pas omgeploegde akker zodat de autochtone boer van dienst vervolgens de jofele held kan gaan uithangen. Want zo zijn de Turken. Nogal emotioneel. En ik hoorde een Amerikaan tegen een Turk en een Nederlander vertellen dat er altijd een geluk bij een ongeluk is en dat hij daar dan graag de advocaat van wilde zijn. Want zo zijn de Amerikanen. Nogal op de centen. Het is altijd weer opzienbarend hoe snel er na een zogenaamde ramp wordt begonnen met het gooien van modder. Ditmaal is het tempo echter zo rancuneus hoog dat het mij niet zal verbazen als de overlevenden liggend op een brancard en nog steeds aan het infuus al binnen een week de rechtszaal binnen zullen worden gerold. Want dat er binnen de superieure luchtvaart zo af en toe nog steeds iets mis gaat, is een gegeven dat door de moderne reiziger absoluut niet meer wordt geaccepteerd.
Er moet en zal iemand hangen voor het aangerichte leed en zoals de vlag er nu bij hangt zal het Pieter van Vollenhoven zelf zijn die door www.slachtoffersvliegtuigramp.nl als hoofdschuldige zal worden aangewezen. Want Pieter is er met de Zwarte Doos van door. En de ervaring leert nu eenmaal dat mannen die er met de Zwarte Doos vandoor zijn iets te verbergen hebben. Het zou zo maar kunnen dat op de Zwarte Doos te horen is dat de piloten vlak voor de landing hebben zitten luisteren naar een cd-tje van de Gevleugelde Vrienden. En ja, probeer met die droefenis op je koptelefoon maar eens een vliegtuig fatsoenlijk aan de grond te zetten.


