Met de stennis van nu…
Een Nederlands vliegtuig vol reddingswerkers en noodhulp voor Haïti heeft afgelopen week uren vertraging opgelopen omdat er gewacht moest worden op de vereiste vergunningen. Moet toch heerlijk nieuws zijn voor een gezin dat bedolven ligt onder een ingestort hotel: Houdt moed, redding is nabij, maar eerst moeten de honden nog worden ingeënt, de bandenspanning worden gecontroleerd en er is een klein probleem met de ruitenwissers. We denken aanstaande dinsdag te kunnen arriveren. Tenminste. Als het niet gaat sneeuwen. Het is in dit land makkelijker om mee te doen aan een volstrekt nutteloze, illegale oorlog in het Midden Oosten dan hulp te bieden aan slachtoffers van een aardbeving in Haïti. Het gaat ook een stuk sneller.
Naar nu blijkt is in 45 minuten door Jaap de Hoop Scheffer en een paar Alte Kameraden besloten dat we mee zouden gaan doen aan de oorlog tegen Irak. Dat is toch te absurd voor woorden. Zelfs over het meedoen aan een jubileumaflevering van Lingo wordt langer nagedacht. En de commissie Davids mag er dan wel geen bewijs voor hebben gevonden, Jaap de Hoop Scheffer is voor deze onvoorstelbare slaafsheid wel degelijk beloond met de aanvoerdersband van de NAVO. Al zou het mij niks verbazen als Jaap binnenkort onder ede gaat verklaren dat hij nooit Secretaris-Generaal van de NAVO is geweest en dat hij dat van Jan Peter zelf heeft gehoord en van Jan Peter weten we dat hij dat soort dingen nooit zou verzinnen omdat hij nu eenmaal de meest integere man van het Westelijk Halfrond is en mocht toch ooit worden bewezen dat hij het wel heeft verzonnen dan zal hij dit als een verzinsel naar het Rijk der Fabelen verwijzen.
Intussen staat de teller in Irak op een half miljoen gesneuvelden, gaan we in Afghanistan dezelfde richting op en blijft als keihard feit overeind dat de daders van de aanslagen op 11 september die deze verschrikkelijke strafexpedities veroorzaakt hebben zo’n beetje allemaal uit Saoedi-Arabië kwamen. Het zijn dus niet alleen illegale oorlogen, ze worden ook nog eens tegen de volstrekt verkeerde tegenstanders gevoerd. Deze week word het politieke proces tegen Geert Wilders vervolgd. Een politiek proces dat door enkele CDA-ers in gang is gezet. Als we in dit land de waarheid en niks dan de waarheid willen dienen dan moeten we toch echt eens de conclusie trekken dat we de verkeerde politici voor het gerecht hebben gesleept.


