Aandacht

De Coach

Gewetensvragen

Het kind als machientje

Manuel’s week

Home » Manuel's week

Handen af van…

Door op 25 april 2010 – 10:12 Geen reacties

In het kader van de voortgaande debilisering der Nationalen Radio zal het programma De Andere Wereld per september van de zender verdwijnen om plaats te maken voor Radio Trots Over Nederland. Radio Leuter en Jolijt. Want daar schijnt enorm veel behoefte aan te zijn. Radio waarin alleen het goede nieuws zal worden gepresenteerd. Met rubriekjes als de Held van de Week, de Achttienjarige Stoot van de Dag, Het Favoriete Huisdier Van en een kookrubriek onder leiding van de man van Rita Verdonk denkt de programmaleiding van de NPO dan eindelijk de slag te maken naar een pluriforme, hoogwaardige journalistieke nieuws – en achtergrondzender die Radio 1 zo gaarne wil zijn. Het programma Radio Trots Over Nederland zal worden gepresenteerd door Bassie en Adriaan die dat zullen doen vanuit een woonwagen op Camping Het Echte Hollandsche Zonnetje in Vlaardingen.

Radio TON gaat volop in op de achtergronden van het nieuws. Want dat een oom en tante van Frans Bauer zich met een pistool van het leven hebben willen beroven is 1 ding, de luisteraars willen van de oom natuurlijk wel even weten waarom hij het tegen iedere afspraak in toch wist te overleven. Radio TON zal volkomen wars zijn van intellectueel vertoon. Bassie en Adriaan zullen best wel eens een moeilijk woord als slagroomtaart of bijzettafeltje gebruiken maar daar is de grens dan ook wel mee bereikt. Radio TON legt de lat betreffende het radio maken gewoon op de grond. Want de tijd waarin mensen die daar voor gestudeerd hebben radio maken waar mensen die nooit gestudeerd hebben naar moeten luisteren is gewoon voorbij.

Radio TON zal een programma worden voor de hele gemiddelde Nederlander. Dus nee. Geen reportages over vredesactivisten in Palestina of de onmogelijke abortuswetgeving in Papoea Nieuw Guinea. Maar wel een interview met de zanger Jannes die 1 keer in de maand naar de studio in Vlaardingen zal komen om te vertellen over zijn zoveelste nieuwe single die hij live in de bomvolle caravan ten gehore zal brengen. Gezelligheid. Dat zal het toverwoord zijn dat Radio Trots Over Nederland aan een marktaandeel zal helpen waar de Chinese Staatsradio alleen maar van mag dromen. Want in een land waar de ongeletterdheid toeneemt en het gemiddelde radioprogramma de diepgang heeft van een aangespoelde potvis geeft het geen pas om op zondagochtend een uur lang links-elitair uit de hoogte te doen. En wat doe je dan, als miljoenen Nederlanders jengelend aan je benen hangen en jammeren dat ze niet mee kunnen komen. Dan ga je als zendermanager van Radio 1 deemoedig door de knieën.

Reageer!

Reageer onderstaand, of trackback van uw eigen website.. U kunt ook de reacties ontvangen via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.